Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

Szybowce i MotoSzybowce... - Motoszybowiec

Grzesiek - Sob 02 Mar, 2013
Temat postu: Motoszybowiec
Skoro jest dział na motoszybowce to skorzystam z niego jako pierwszy :mrgreen: .

Budowę podjąłem po katastrofie termicznego motoszybowca 2,6m, w wyniku której laminatowy kadłub uległ całkowitemu zniszczeniu. O dziwo skrzydła przetrwały to drastyczne spotkanie z matka ziemią. Obecnie koncepcja odbudowy kadłuba jest zupełnie inna. Wyglądem nawiązuje do konstrukcji ultralekkich 1:1 z miejscami dla pilotów obok siebie no i jak to u mnie bywa kształty i konstrukcja wymyślane na bierząco. Kadłub zbudowany jest z depronu wzmocnionego balsą 1mm. Za wręgi posłużył mi styrodur 10mm. Całość kadłuba oklejona jest kolorową taśma pakową.

Oto efekty:










MaRcIn Z. - Sob 02 Mar, 2013

ciekawa konstrukcja , takie trochę 2in1:)
Grzesiek - Nie 03 Mar, 2013

Szkoda było tych skrzydeł bo jake sa to sa ale całe sie ostały po kraksie, wiec trzeba było cos do nich dobudować. Poniżej zdjęcia przykładowych konstrukcji motoszybowców, rzeczywiście można powiedzieć ze to 2 w 1, coś pomiędzy samolotem a szybowcem a mi sie bardzo spodobał taki układ dlatego nawiązałem wyglądem do niego.






kodzusik1 - Sob 30 Mar, 2013

zawsze wiedziałem że masz talent ładny model
Grzesiek - Sro 10 Kwi, 2013

Aj tam talent od razu :oops: Po prostu troche mnie wciągnęło dłubanie w depronie :-) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group