Strona Główna Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FPVRAPTOR
Autor Wiadomość
Piotr 
Administrator


Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   FPVRAPTOR

Model zbudowany na zlecenie klienta.
Bazę stanowił model FPVRAPTOR o rozpiętości 2M. Bardziej zorientowani zauważą identyczne skrzydła, jak w phoenix 2000. Jest to model tego samego producenta. Dość ciekawa konstrukcja, warta uwagi. Do głównych zalet zaliczyłem: dużą stateczność i stabilność w locie, bardzo dużo miejsca w kadłubie. Niestety są i minusy największy to wieżyczka z silnikiem. Została zamontowana pod niewłaściwym kontem i przy starcie na pełnych obrotach model wali w ziemię mimo maksymalnego wychylenia steru wysokości. Da się to naprawić, poprzez podłożenie kilku podkładek pod silnik. Miałem również problem z wyważeniem. Mimo tak ogromnego miejsca w środku, okazało się że pakiety trzeba wciskać pod skrzydła, ponieważ umieszczając je w przedniej części, nie udało się go wyważyć.

Model został wyposażony w lotki, klapy, ster wysokości i ster kierunku. Całość została wzbogacona Autopilotem ARDUPILOT z czujnikami ciśnienia na płacie. Został również zamontowany nadajnik FPV 1,2Ghz z naszą anteną. Nie zapomniałem o mini kamerce w części dziobowej samolotu.

Mimo masy problemów i prawie 2 tygodni zabawy w ustawienia tego autopilota, w końcu udało się polecieć. Autopilot spełnił oczekiwania klienta, więc i moje.

Poniżej kilka zdjęć, resztę wrzuciłem do galerii

3.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 274,29 KB

10.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 314,15 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15