Strona Główna Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: marcin_k
Nie 26 Lut, 2012
REGULAMIN
Autor Wiadomość
Piotr 
Administrator


Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   REGULAMIN

UWAGA !!!!
Rejestrując się na tym forum akceptujesz poniższy regulamin.

Aby uzyskać dostęp do forum należy zarejestrować i zaakceptować poniższy regulamin.

REGULAMIN

Forum Modelarzy RC zostało stworzone przez Szkołę Latania "RC_LIPOL" zrzeszającą modelarzy RC oraz osoby zainteresowane tą tematyką. Zadaniem tego forum jest propagowanie różnych form modelarstwa poprzez dyskusję, prezentowanie swych dokonań, wymianę doświadczeń, doradztwo, opiniowanie, organizację czy też pomoc w organizacji spotkań modelarskich.

Uczestnictwo w forum oparte jest o określone warunki, normy i zasady oraz regulamin nimi rządzący.

I. WARUNKI UCZESTNICTWA I REJESTRACJI NA FORUM.

Warunkiem uczestnictwa w forum jest przejście przez proces rejestracji

REJESTRACJA NA FORUM.
1. Każdy z członków forum zobowiązany jest bezwarunkowo podać w procesie rejestracji następujące dane:
- imię
- wiek, datę urodzenia
- miejscowość pobytu ( zamieszkania)
Obowiązek ten dotyczy zarówno użytkowników już zarejestrowanych, jak i nowo przybyłych.

2. Każdy użytkownik forum może posługiwać się awatarem w postaci zdjęcia własnej osoby: twarzy lub sylwetki (z modelem). Każda inna forma graficzna awatara jest absolutnie niedopuszczalna.
Administracja forum zastrzega sobie prawo ingerencji i usuwania awatarów niespełniających wymogów regulaminu.

3.Podpis może zajmować objętość maksymalnie czterech linijek tekstu, wliczając w to zarówno linijki zajęte treścią jak i znaki graficzne typu banner - bez podkreśleń i pustych linijek.
Administracja forum zastrzega sobie prawo ingerencji w treść i zawartość pola podpisu, jeżeli zakłócają przeglądanie forum, lub są sprzeczne z regulaminem.

4.Każdy użytkownik ma prawo do posiadania tylko i wyłącznie jednego konta.

5. Za skutki wynikłe z udostępniania swojego konta osobom trzecim odpowiada jego właściciel.

POPRAWNA REJESTRACJA ORAZ AKCEPTACJA UCZESTNICTWA STANOWI JEDNOCZEŚNIE O FAKCIE PRZYJĘCIA DO WIADOMOŚCI TREŚCI WARUNKÓW, ZASAD I REGULAMINU PANUJĄCEGO NA FORUM.
JEST TEŻ POTWIERDZENIEM UŚWIADOMIENIA SOBIE PRZEZ UŻYTKOWNIKA JEGO ODPOWIEDZIALNOŚCI WYNIKAJĄCEJ Z UCZESTNICTWA W FORUM.

UCZESTNICTWO W FORUM JEST KWESTIĄ WOLNEGO, ŚWIADOMEGO I CAŁKOWICIE DOBROWOLNEGO WYBORU KAŻDEGO Z DOTYCHCZASOWYCH UŻYTKOWNIKÓW I NOWO PRZYBYWAJĄCYCH.
ZARZĄD FORUM W TYM ZAKRESIE NIE BĘDZIE WYWIERAŁ ZE SWEJ STRONY JAKIEJKOLWIEK PRESJI.


II. REGULAMIN I REGUŁY ZACHOWANIA SIĘ NA FORUM.

REGULAMIN.
1. Użytkownik zamieszczając wiadomości tekstowe, materiały Video, zdjęcia, grafikę, muzykę, linki do innych stron itd. ponosi całkowitą odpowiedzialność prawną wynikającą z ich publikacji na łamach forum.

2. Publikowane wiadomości, komentarze, materiały i treści są prywatnymi opiniami użytkowników forum. Zarząd forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za te treści i nimi wywołane skutki.

3. Na forum nie będą tolerowane jakiekolwiek formy złego zachowania: nie ma tu miejsca na wyzywanie się, ubliżanie innym, pomawianie i insynuowanie w dokonywanych wpisach.

4. Kwestie sporne pomiędzy użytkownikami załatwiane są prywatnie, poprzez e-maile, lub poprzez PW.

5. Niedopuszczalne są jakiekolwiek wulgaryzmy, określenia potocznie uważane za obraźliwe, godzące w jakikolwiek sposób w godność innych uczestników, treści erotyczne czy przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, tzn. oznaczone skrótem 18+, oraz inne wpisy zawierające treści łamiące polskie prawo.

6. Wpisy naruszające wyżej wymienione zasady, będą natychmiast usuwane, a ich autorzy mogą zostać ukarani przez "Moderator" (działów) , "Moderator Forum" lub "Administrator Forum"
Moderatorzy mają prawo ukarać autora takiego wpisu, udzielając mu ostrzeżenia w postaci punktów karnych widocznych w formie czerwonego paska w profilu użytkownika.

7. Zabrania się podejmowania wszelkich prób wprowadzania własnego ładu i zwyczajów niebędących zgodnymi z regulaminem forum i zasadami tu funkcjonującymi.

8. Zabrania się świadomego modyfikowania i edytowania swoich postów, w taki sposób, że zmieniają one sens pierwotnej wypowiedzi, mając na celu wprowadzenie innych użytkowników w błąd.

9.Zabrania się udzielania informacji, propagowania, zadawania pytań, oraz tworzenia postów dotyczących sposobów pozyskania, uruchamiania, obchodzenia i łamania zabezpieczeń, wszelkiego nielegalnego oprogramowania.

10. Zabrania się wstawiania fotografii niezgodnych z następującą zasadą:
Maksymalny dopuszczalny wymiar pliku graficznego (fotografii) objętego znacznikami [img][/img] to 800x600 i rozmiar do 150 kB. W postach zawierających pliki graficzne niespełniające powyższych wymogów będzie blokowane bezpośrednie wyświetlanie zawartości tych plików.
Wskazówka: W celu przekazania użytkownikom większego pliku graficznego można posłużyć się miniaturką, która jest jednocześnie linkiem do dużej wersji pliku, lub linkiem znajdującym się pod plikiem max 800x600.
Usuwane będą z postów linki do plików graficznych (fotografii) o rażąco niskiej jakości, nie pozwalającej dostrzec żadnych wyraźnych szczegółów.

11. Zabrania się podejmowania wszelkich działań, których celem jest wyłudzenie, czy też inne oszustwo natury finansowej.

12. Notoryczne nieprzestrzeganie powyższych zasad będzie karane czasowym lub całkowitym usunięciem z forum.

13. Forum jest moderowane przez "Moderator" i "Moderator Forum", którzy powołani są do pilnowania przestrzegania powyższych zasad.
Każdy użytkownik forum, który zauważy złamanie zasad obowiązujących na forum powinien niezwłocznie o takim fakcie poinformować na PW moderatora opiekującego się danym działem, lub przez użycie przycisku "Zgłoś do moderacji"

14. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem umocowanie prawne znajdują przepisy Kodeksu Cywilnego. Właściwym do rozstrzygania sporów mogących wyniknąć w wyniku realizacji niniejszego regulaminu jest odpowiedni organ sądowy.


III. REGUŁY ZACHOWANIA.

1. Jako nowy uczestnik zapoznaj się ze strukturą forum, jego podziałem tematycznym. Jeśli jesteś początkującym modelarzem, odwiedź dział, "Od czego zacząć", gdzie znajdziesz wiele wskazówek i odpowiedzi na pytania, które sam chciałbyś zadać, a na które już wielokrotnie udzielono odpowiedzi.

2. Zanim założysz nowy wątek, temat, zapytanie w celu znalezienia pomocy, sprawdź czy ktoś tego już nie zrobił. Przydatna opcja: "SZUKAJ", GOOGLE itp.

3. Zastanów się dobrze nad nazwą swego tematu.
Źle nazwane tematy (temat nie będzie zawierał w treści problemu, teksty typu "jestem nowy", "pomocy", "problem") będą natychmiast kasowane.

4. Jeśli masz kilka pytań, dotyczących tego samego tematu, bądź chcesz zmienić treść wpisu, używaj opcji "EDYTUJ". W wypadku chęci dopisania/rozwinięcia myśli z istniejącego już wpisu skorzystaj z dopisku "EDIT", po tym wyróżniku umieść treść, którą chcesz dopisać.

5. Forum jest podzielone na działy, pamiętaj, by dobrze dobierać miejsce dla swojego tematu.
W przypadku złej lokalizacji temat zostanie przeniesiony bądź skasowany.
Podział wg kategorii ułatwia innym użytkownikom szukanie rozwiązań.

6. Wybrane działy mogą posiadać swój osobny specjalistyczny regulamin, do którego również należy się stosować w przypadku chęci umieszczania wpisów w którymś z nich.
Niniejszy regulamin ma rangę nadrzędną, gdyż dotyczy tego forum, jako całości.

IV. OSTRZEŻENIA I KARY

1. Każdy użytkownik forum ponosi pełne konsekwencje za propagowane i rozpowszechniane przez siebie treści.
Łamanie zasad i regulaminów karane jest i będzie ostrzeżeniem w postaci punktów karnych widocznych jako czerwony pasek, ponowne przewinienie to konsekwencje w postaci czasowego lub stałego zablokowania konta.

2. Ostrzeżenie- punkty karne ( czerwony pasek ) użytkownik otrzymuje za :

- złe nazewnictwo postów np: "Pomocy", "Jak to naprawić", bez przedstawienia problemu
- wpisywanie treści niezwiązanych z modelarstwem, czy też danym tematem (spam) z wyjątkiem działów do tego przeznaczonych.
- dokonywanie wpisów w nieodpowiednich działach (np. umieszczenie "elektryka" w "spalinach")
- pisanie postów jeden pod drugim w krótkim odstępie czasowym
- nie stosowanie się do regulaminów szczegółowych dotyczących poszczególnych działów, np. dyskusje w dziale gdzie prezentujemy swoje modele lub przeznaczonym na reklamę sklepów modelarskich
- pisanie w sposób niezrozumiały, niechlujny i w dużym pośpiechu (niepoprawna pisownia, popełnienie licznych błędów ortograficznych, używanie slangu), żadne dysfunkcje nie zwalniają od poprawnego i logicznego formułowania swoich wypowiedzi.
- powtarzające się wypowiedzi w znaczącym stopniu obniżające ogólny poziom forum.
- propagowanie innych stron internetowych bez wyraźnej potrzeby i merytorycznego związku z tematem
- świadome wprowadzenie w błąd innych użytkowników forum wynikające zazwyczaj ze swej niewiedzy, złośliwości, czy też "wydawania mi się" itd.
- naruszenie zasad netykiety nie objętych powyższym zapisem, a na wniosek innych użytkowników, moderatorów forum.

3. W wyniku notorycznego postępowania wbrew powyższym zasadom użytkownik forum może być czasowo lub całkowicie usunięty z forum.

4. Decyzja o całkowitym usunięciu z forum może nastąpić po zgłoszeniu przez użytkownika lub moderatora informacji z podaniem przyczyny takiego wniosku do zarządu forum.

5. W przypadku spraw spornych, w których użytkownik nie zgadza się z decyzją moderatorów, może on zgłosić się do zarządu celem weryfikacji decyzji.


V. WYRÓŻNIENIA

Każdy użytkownik ma prawo użyć przycisku "POMÓGŁ" celem podziękowania za pomoc innemu użytkownikowi forum.


VI. CZAS UCZESTNICTWA W FORUM.

Zarząd i administracja forum automatycznie będzie usuwał konta użytkowników w następujących sytuacjach.

1. Konto nigdy nie użyte - starsze niż 3 m-ce.

2. Konta użyte (kilka postów), ale nieaktywne przez okres dłuższy niż 6 m-cy.


VIII. PODSUMOWANIE.

1. Zarząd forum nie odpowiada za treści zamieszczone na forum; wierzymy, że użytkownicy zapoznawszy się z zasadami, będą ich przestrzegać, tym samym uprzyjemniając wszystkim czas pobytu na forum.

2. Zarząd forum zastrzega sobie prawo do zmiany wyżej wymienionego regulaminu.

3. Wszelkie zmiany, w powyższym regulaminie, zostaną przedstawione w postaci aktualizacji tej strony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13